Extranet

+420 517 302 810Havárie plynu: +420 517 333 800quantumas@quantumas.cz

Plynové kondenzační ohřívače vody QUANTUM

Kondenzační plynové zásobníkové ohřívače vody

Příprava teplé vody pomocí kondenzačních plynových ohřívačů vody QUANTUM je energeticky úsporné a provozně efektivní řešení.
Kondenzační plynové ohřívače vody jsou vhodné tam, kde převládá pravidelný odběr spojený s vyšší spotřebou teplé vody. Kondenzační plynové ohřívače vody QUANTUM zajišťují plynulou dodávku teplé vody v požadovaném objemu. Lze je rozdělit podle více kritérií, přičemž každý z nich je vhodný pro konkrétní specifické využití. Všechny typy kondenzačních plynových ohřívačů vody QUANTUM disponují vždy několika velikostmi. Podle požadavků uživatele tak lze vybrat odpovídající velikost a výkon tak, aby náklady na přípravu teplé vody byly optimální.   
 
Rostoucí požadavky na ochranu životního prostředí vyjádřené novou legislativou a i na stále stoupající náklady na energie splňuje pouze kondenzační technika. Kondenzační plynové ohřívače vody QUANTUM mají minimální hodnoty obsahu škodlivin CO2 a NOx a v porovnání s konvenčními ohřívači vody dosahují nižší spotřebu energie a jsou navíc maximálně šetrné k životnímu prostředí.
 
   
 

Kondenzační plynové průtokové ohřívače vody

 

Příprava teplé vody pomocí kondenzačních plynových průtokových ohřívačů vody QUANTUM je energeticky úsporné a provozně efektivní řešení.
Kondenzační plynové průtokové ohřívače vody QUANTUM pracují na bázi energeticky úsporného průtokového režimu a využijete je všude tam, kde převládá nepravidelný odběr, kde potřebujete ohřívat vodu nezávisle na vytápění. Jsou vhodné pro instalaci do všech koupelen a kuchyní, do malých a středních podnikatelských objektů.
Kondenzační plynový průtokový ohřívač vody QUANTUM disponuje plynulou regulací výkonu a tím dosáhne stabilní požadované teploty vody nezávisle na průtoku vody. Uživatel platí pouze za množství ohřáté vody, kterou okamžitě spotřebuje.  
Rostoucí požadavky na ochranu životního prostředí vyjádřené novou legislativou a i na stále stoupající náklady na energie splňuje pouze kondenzační technika. Kondenzační plynové průtokové ohřívače vody QUANTUM mají minimální hodnoty obsahu škodlivin CO2 a NOx a v porovnání s konvenčními ohřívači vody dosahují nižší spotřebu energie a jsou navíc maximálně šetrné k životnímu prostředí.

Princip kondenzace

Při ohřevu teplé užitkové vody se předává tepelná energie ze spalin do vody v primárním výměníku. Spaliny se ochlazují na cca 120 °C a u konvenčních ohřívačů vody jsou tyto spaliny odváděny bez dalšího využití do komína. Není tak využita část tepelné energie, tzv. latentní-kondenzační teplo, které je spojené s vodní párou, vznikající při spalování plynu. Tuto tepelnou energii dokáží využít kondenzační ohřívače vody QUANTUM, které mají výměníky tepla o velké ploše. Po předání primárního tepla ze spalin dochází k jejich dalšímu ochlazení až na teplotu, která se nachází pod hodnotou rosného bodu (u zemního plynu 50-55 °C). Jestliže se teplota pohybuje v této oblasti, vodní pára obsažená ve spalinách kondenzuje, a tím je dodatečně předána další tepelná energie do systému. Kondenzační technika využívá navíc nejen latentní teplo, ale účinněji pracuje i s primární tepelnou energii.

Základní typy plynových ohřívačů vody QUANTUM

Podle cesty spalin:

  • Plynové zásobníkové ohřívače vody s přirozeným odtahem spalin 

  • Plynové zásobníkové ohřívače vody bez odtahu spalin

  • Plynové zásobníkové ohřívače vody s nuceným odtahem spalin

Podle způsobu instalace

  • Plynové zásobníkové ohřívače vody stacionární

  • Plynové zásobníkové ohřívače vody závěsné

 

Máte dotaz nebo chcete pomoci s výběrem?

Napište nám a do 24 hodin se vám ozveme.

Zajímám se o: Ohřívače vody - kondenzační
Položky označené (*) je nutné vyplnit.

Kontakt

QUANTUM, a.s.
Brněnská 122/212
682 01 Vyškov

+420 517 302 810
quantumas@quantumas.cz

Všechny kontakty

MenuX

InformaceX

Položky označené (*) je nutné vyplnit.
Mám zájem o: